କେଉଁ ଝିଅ କୁ ଭଲପାଉଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କୁ ନିଜର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଦେଖନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କିପରି ଆପଣ ମାନେ ବଶୀକରଣ କରିବେ ଏବଂ ନିଜର କରିବେ।

0

ଦୁନିଆରେ ଏପରି ଅନେକ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କି ଜଣଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେହି ପିଲା କିମ୍ବା ଝିଅ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇନଥାନ୍ତି। ସେମାନେ ସେହି ପୁଅ କି ଝିଅ କୁ ଏତେ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ପାଇବା ପାଇଁ ସବୁକିଛି କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥାଆନ୍ତି, ଏପରି କି ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଛାନ୍ତି ନାହିଁ। ଆମେ ତ ପ୍ରାୟ ଖବର ଦେଖୁଥିବା କି ଅନେକ ପିଲା ମାନେ ପ୍ରେମ ରେ ବିଫଳ ହୋଇ ନିଜର ଜୀବନ ହାରି ଦେଉଛନ୍ତି।

ଅନେକ ତ ନିଜ ପ୍ରେମ ପାଇଁ ଜୀବନ ଦେଇଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ପିଲା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କି ନିଜ ପ୍ରେମ ର ଖୁସି ରେ ହିଁ ଖୁସି ହୋଇଥାନ୍ତି। ସେମାନେ କୁହନ୍ତି ସେ ଯାହା ସହ ବି ରହୁଛି ରହୁ କିନ୍ତୁ ସବୁବେଳେ ଖୁସି ରେ ରହୁ। ଏପରି ବି ଅନେକ ପୁଅ ମାନେ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କି ଏକ ଝିଅ କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କହିଥାନ୍ତି। ଯଦି ସେହି ଝିଅ ଜଣକ ତାଙ୍କ ପ୍ରପୋଜାଲ୍ ରେ ରାଜି ନହେଲେ ତେବେ ରାଗି ତାଙ୍କ ର ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ଅନେକ ପିଲା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଭାବନ୍ତି କି ଏପରି କିଛି କରନ୍ତି ଯେପରି କି ସେହି ପିଲା ଟି ମୋର ହୋଇଯିବ। ସେମାନେ ସେଥିପାଇଁ ଅନେକ ତରିକା ଆପଣେଇ ଥାଆନ୍ତି। କେତେଜଣ ସେହି ସବୁ ରେ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି ଆଉ କେତେଜଣ ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି। ତେବେ ଆମେ ଆଜି ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଏପରି ବଶୀକରଣ ନେଇ ଆସିଛୁ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ମାନେ ଯାହାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିବେ ତାଙ୍କୁ ଆପଣ ଅତି ସହଜ ରେ ବଶୀକରଣ କରିପାରିବେ ଏବଂ ସିଏ ନିଜେ ହିଁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆସି କହିବେ କି ସିଏ ଆପଣ ଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି ବୋଲି।


ତେବେ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ପୁଅ କି ଝିଅ କୁ ଭଲପାଉଛନ୍ତି କିମ୍ବା କେହି ବିବାହିତା ନାରୀ ଙ୍କୁ ଭଲପାଉଛନ୍ତି, ଭାବଛନ୍ତି ଆପଣ ତାଙ୍କ ବିନା ବଞ୍ଚି ପାରିବେନି ବୋଲି। ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ଏହି ବଶୀକରଣ ଟି କରନ୍ତୁ। ତେବେ ବସିକରଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ସେହି ଝିଅ କୁ ଆରାମ ରେ ପାଇଁ ଯିବେ ଆଉ ତା ଠୁ ନିଜର କାମ ହାସଲ କରି ପାରିବେ। ତେବେ ଏଥି ପାଇଁ ଆପଣ ଙ୍କୁ କିଛି କରିବାକୁ ପଡିବ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବଶୀକରଣ କରିବାର ଉପାୟ।

ବସିକରଣ ପ୍ରଣାଳୀ:-

ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣ କିଛି ଚାଉଳ , ଦୀପ , ସିନ୍ଦୁର , ଦିଆସିଲି , ମାର୍କର୍ ନିଅନ୍ତୁ।ତେବେ ଆପଣ ଏକ ସାଧା କାଗଜ ଆଣି ସେଥିରେ ସ୍ୱସ୍ତିକ୍ ଚିହ୍ନ କରନ୍ତୁ। ତେବେ ଏହା ପରେ ଆପଣ ସେହି ଚି଼ହ୍ନ ଉପରେ ଦୀପ ରଖି ତାକୁ ଜଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ।ତେବେ ଏହା ପରେ ଯେଉଁ ଝିଅ କୁ ବଶୀକରଣ କରିବାକୁ ଚାଁହାନ୍ତି ତା ନା ଗୋଟେ ପାଖରେ ଲେଖିବେ ଆଉ ଗୋଟେ ନିଜର ନାମ ଲେଖିବେ ଏବଂ ତଳେ ବସଙ୍ଗ ଲେଖିବେ।ତା ପରେ ଆପଣ କିଛି ଚାଉଳ କୁ ହାତ ରେ ଧରିବେ ଆଉ ‘ ଓଂ ନମଃ ମହୟନି ଦେବି ମମ୍ ବଶଙ୍ଗ ଅମୁକଙ୍ଗ୍ ବଷିଙ୍ଗ୍ ସ୍ବାହା ‘ ଏହା କୁ ସାତ ଥର କହିବେ।ତେବେ ଏତିକି କରିଲା ପରେ ଆପଣ ଚାଉଳ କୁ ପଛ କୁ ପକାଇ ଦେବେ। ଆଉ ଏହା ପରେ ସେ ଝିଅ ବଶିଭୁତ ହୋଇ ଯିବ ଆଉ ଏହାକୁ ଆପଣ ବୁଧୁବାର ଦିନ ୩ ଟା ରୁ ୫ ଟା ଭିତରେ କରିବେ,ଦେଲେ ସେ ଝିଅ ଆପଣ ଙ୍କ ପାଖକୁ ଚାଲି ଆସିବ ଆଉ ଆପଣ ଙ୍କ କଥା ମାନିବ।