ବିବାହ ପରେ କେତେଥର ସେ-କ୍ସ କରିବା ଉଚିତ ? ନଚେତ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ସମୟରେ ସେକ୍ସ କରିବା ଉଚିତ

0

ଆମେ ଜାଣିଛୁ ଯେ ସ୍ୱାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏକ ପଵିତ୍ର ସମ୍ପର୍କ ଅଟେ । ଏହା ଉଭୟ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସମ୍ପର୍କ ହୋଇଥାଏ ।ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ମାନସିକ ତଥା ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆନନ୍ଦମୟ ଜୀବନଯାପନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏହା ମଧ୍ୟ ଉଭୟଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ତଥା ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଶାନ୍ତି ଦେବା ସହ ଶରୀର ରେ ବହୁତ ଉପକାର କରିଥାଏ ।କିନ୍ତୁ କେବେ କେବେ ପାରିବାରିକ ତଥା ନିଜସ୍ଵ ସମସ୍ୟା କୁ ନେଇ ବହୁତ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପୁରୁଷ ମନେ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ପରସ୍ପରଠୁ ଦୁରେଇ ଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କରେ (ସେକ୍ସ) ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ .। ଏହି କାରଣ ରୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଉପୁଜିଥାଏ । କେବେକେବେ ଶାରୀରିକ ସୁଖ ଅଭାବରୁ କେହି କେହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମଧ୍ୟ କରିଦେଇଥାନ୍ତି । ତେବେ ଆମେ ଆଜି ଅପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜାଣେଇବୁ ଯାହା ଜାଣିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭ ଦାୟକ ଅଟେ ।


ଆମେ ଜାଣିଚୁ ଯେ,ଏ ସମାଜରେ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ସୀମା ରହିଥାଏ । ଯେପରିକି ଗୋଟିଏ ଦିନର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ରୁ ଅତିକମରେ ୬ ଘଣ୍ଟା ଶୋଇବା ଆବଶ୍ୟକ ଏହାଠୁ କମ ସୋଇଲେ କି ବେଶୀ ସମୟ ସୋଇଲେ ଏହା ଆମ ଶରୀର ପ୍ରତି ହାନି କାରକ ହୋଇଥାଏ ।ତେବେ ସେହି ପରି ପତି-ପତ୍ନୀ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶାରିରୀକ ସମ୍ବନ୍ଧ (ସେକ୍ସ) ରଖିବାର ମଧ୍ୟ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ସୀମା ରହିଥାଏ । ତେବେ ସେକ୍ସ କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରେ ଅକ୍ସିଟୋସିନ ନାମକ ଏକ ହରମୋନ କ୍ଷରନ ହୋଇଥାଏ ଯାହାକି ଉଭୟଙ୍କୁ ଖୁସି ରହିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ଶରୀରରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଆଣ୍ଡ୍ରୋ ଫିନ ନାମକ ହରମୋନ ଝରିଥାଏ ଏହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଦିନ ଜାଙ୍କ ଖୁସି ଆଣିଦେଇଥାଏ ।


ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାଣିବା କେଉଁ କେଉଁ ସମୟରେ ସେକ୍ସ କରବା ଶରୀର ପାଇଁ ଉଚିତ ହୋଇଥାଏ :-
ଏକ ଗବେଷଣା ରେ ଜଣାଯାଇଥିଲା କି ସେକ୍ସ କରିବାର ସମୟ ସୀମା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବୟସ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ । ତେବେ ଆସାନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ବୟସ ଲୋକ କେଉଁ ସମୟରେ ସେକ୍ସ କରିବା ଉଚିତ;-

୧.ଏକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଗବେଷଣା ରେ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ,ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ୨୦-୩୦ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥାଏ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସମୟରେ ସେକ୍ସ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୋଇଥାଏ ।ମାତ୍ର ସେମାନେ ଦିନ ୩ ଟା ପରେ ସେକ୍ସ କଲେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ଉଚିତ ହୋଇଥାଏ ।

୨. ସେହିପରି ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ ର ବୟସ ୩୦-୪୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥାଏ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାୟତ୍ୱ ସକାଳେ ସେକ୍ସ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୋଇଥାଏ । ମାତ୍ର ସେମାନେ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ରେ ପ୍ରାୟ ୨-୩ ଥର ସେକ୍ସ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।


୩. ସେହିପରି ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ୪୦-୭୦ ବର୍ଷ ବୟସ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥାନ୍ତି ସେମାନେଙ୍କ ରାତି ୧୦ .୨୦ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେକ୍ସ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୋଇଥାଏ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଶା କରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକେଲଟି ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ଯଦି ପସନ୍ଦ ଆସିବ ତେବେ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ । ଦୈନନ୍ଦିନ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣାର ଖବର ସହିତ ଅପଡେଟ ରହିବା ପାଇଁ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।