ମହିଳା ଏବଂ ପୁରୁଷଙ୍କର ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟ କଳା ହେଇଥିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଟିପ୍ସ | ୧୦୦% କାମ କରିବ

0

ଝିଅ ମାନଙ୍କ ର ସାଧାରଣତଃ ନେଚର୍ ଥାଏ କି ସବୁବେଳେ ଟିକେ ସଜବାଜ ହେବେ କେଉଁପରି ଭାବେ ଟିକେ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବେ। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଚେହେରା ର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଉପାୟ ଆପଣେଇଥାନ୍ତି ଅନେକ ମହଙ୍ଗା ମହଙ୍ଗା କ୍ରିମ୍ ୟୁଜ୍ କରିଥାନ୍ତି। ଯାହା ଦ୍ୱାରା କି ସେମାନଙ୍କ ମୁହଁ ରୁ ଡାର୍କ ସର୍କେଲ୍ ସବୁ ଦୂର ହେବ ଏବଂ ଏକ ଚମକ ମୁହଁ ରେ ଦେଖାଯିବ।


ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶ ର କଳା ଦାଗ ଆସେ ,ସେତେବେଳେ ଝିଅ ମାନେ ଏହି କଥା ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଲାଜ କରିଥାନ୍ତି। ଗାଢ ଚର୍ମ ଦାଗ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା ଯାହା ସବୁ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ର ଥାଏ। ଯଦିଓ ଏହା ଚର୍ମ ରୋଗ ନୁହେଁ, ଏହି ସମସ୍ୟା ଶରୀର ର ଅନେକ ଅଙ୍ଗ ରେ ଦେଖାଯାଏ। ଯେପରିକି ବେକ, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଙ୍ଗ ,ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶ ଯଥା ବିକିନି ଅଞ୍ଚଳ ରେ, ଜଙ୍ଘ ତଳେ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ।

ଝିଅ ମାନେ ନିଜ ଶରୀର ର ଅନ୍ଧାର ଦାଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ମହଙ୍ଗା କ୍ରିମ୍, ଲୋସନ୍ ସବୁ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ଏହି ସମସ୍ୟା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶ ର ସଠିକ୍ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଜେନେଟିକ୍ ସମସ୍ୟା ନୁହେଁ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶରେ ସଫା ନକରିବା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କ୍ରିମ୍ ଏବଂ ଅତର ସବୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାରୁ ଏହା କଳା ପଡିଯାଇଥାଏ। ତେବେ ଏହି ପରି ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଆମେ ଏକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିଛୁ। ଯାହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିଲେ କୈାଣସି ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ନାହିଁ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ର ପ୍ରଣାଳୀ ଏବଂ କେଉଁ ପରି ବ୍ୟବହାର କରିବା।


ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ:-
*ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ 1 ଚାମଚ୍ ଅଲିଭ୍ ତେଲ, 1 ଚାମଚ୍ ଲୁଣ ଏବଂ 1 ଚାମଚ ବେକିଂ ସୋଡା ନିଅନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ଏହି ସବୁ ମିଶେଇ ଭଲ ଭାବରେ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ତାପରେ ଏହି ପେଷ୍ଟ କୁ ଅନ୍ଧାର ଜାଗା ସବୁ ରେ ଭଲ ଭାବରେ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ 20 ମିନିଟ୍ ପରେ ଧୋଇଦିଅନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ସପ୍ତାହ ରେ 3 ଥର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ,ଖାଇବା ରେ ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଭରପୂର ଖାଆନ୍ତୁ, ପାଣି ଅପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣ ରେ ପିଅନ୍ତୁ। ଆହୁରି ଆଲୋଭେରା ଜେଲ୍ କୁ ଭଲ ଭାବରେ ସେହି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ 20 ମିନିଟ୍ ପରେ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ପାଣି ରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବହାର କରିଲେ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବେ।

*ନଡିଆ ତେଲ ରେ ରାଶି ତେଲ କୁ ମିଶାନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ସ୍ନାନ କରିବା ର 20 ମିନିଟ୍ ପୃର୍ବରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶରେ ଭଲ ଭାବରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ 20 ମିନିଟ୍ ପରେ ଗାଧୋଇବା ସମୟ ରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣି ରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ।

*ସୋୟା କ୍ଷୀର ଏବଂ ବେକିଂ ସୋଡା ରୁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଦୂର କରାଯାଇପାରିବ। ସୋୟା କ୍ଷୀର ଏବଂ ବେକିଂ ସୋଡା କୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାଇ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ଥାନରେ ଭଲ ଭାବରେ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହି ସବୁରୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ୟା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବା।

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଶା କରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକେଲଟି ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ଯଦି ପସନ୍ଦ ଆସିବ ତେବେ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ । ଦୈନନ୍ଦିନ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣାର ଖବର ସହିତ ଅପଡେଟ ରହିବା ପାଇଁ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।